Drodzy Powstańcy !
Chciałbym wam podziękować za to, że dzisiaj mogę żyć w wolnym kraju. Wylaliście swoją krew, straciliście bliskich a to wszystko po to, aby Polska była niepodległa i abyśmy my dzisiaj byli wolni. Dzisiaj dzięki Wam mogę z dumą powiedzieć, że jestem Polakiem
Julia Bernecka 6c
Drodzy powstańcy SP3 Nowogard
Drodzy Powstańcy, dziękujemy Wam za wasze poświęcenie!!! Wasza wytrwałość i wiara w zwycięstwo przyczyniły się do naszej WOLNOŚCI. To Wy broniliście się zaciekle przez 63 dni narażając swoje życie. Dzięki Waszemu poświęceniu możemy żyć w Wolnej Polsce. Chwała Wam Bohaterzy!
Dziękujemy! życzymy dużo zdrowia i pokoju na świecie. Cześć i chwała Bohaterom
Drodzy Powstańcy!!!
Chciałbym Wam z całego serca podziękować za wielką odwagę, którą się odznaczyliście podczas Powstania Warszawskiego. Dzięki Wam mogę teraz żyć w wolnej Polsce. Dziękuję za ogromną determinację i poświęcenie dla dobra ogółu. Dzięki Wam nasza Ojczyzna jest teraz wolna.. Możemy spokojnie chodzić do szkoły, spędzać czas z rówieśnikami, bez lęku zasypiać we własnych łóżkach. Zdaję sobie sprawę, że to było z Waszej strony ogromne poświęcenie. Wiele razy cierpieliście dla dobra Ojczyzny. Jestem z Was dumny. Dziękuję, że dzięki Wam mogę porozumiewać się w ojczystym języku. Jesteście dla mnie przykładem odwagi i męstwa. Dzięki Wam mogę spełniać własne marzenia.
Chwała Bohaterom !!!
Uczniowie klasy I C składają serdeczne podziękowania Powstańcom za podjętą walkę w imię Ojczyzny. Między innymi to dzięki Wam dzisiaj żyjemy w wolnym, pięknym kraju. Otrzymaliśmy od Was wspaniały przykład miłości do Ojczyzny, patriotyzmu. Chcemy być tacy jak Wy!! Dziękujemy!! Pamiętamy!!
Uczniowie klasy I C ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie PAMIĘTAJĄ!!
Drodzy Powstańcy!
Dziękujemy za obronę naszego kraju,
dziękujemy, że walczyliście o wolną Polskę.
Wasza postawa uczy jak kochać Polskę! CHWAŁA BOHATEROM! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
Zosia Jarosławska, klasa 6a
Dumni z Powstania Warszawskiego
W naszym przedszkolu od 3 lat prowadzimy akcję Bohateron, dzieci wspaniale uczestniczą w lekcjach, są zaciekawione, dopytują o historię. Są dumne z Naszego kraju, że dzięki odwadze Powstańców rozumieją, jak ważny jest na Nas Nasz kraj !
Kochani Powstańcy! Dziękujemy za Waszą ofiarną walkę w obronie naszej Ojczyzny, naszych wartości, naszej tożsamości narodowej i wolności. To dzięki waszemu poświęceniu dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce. Dziękuję.
Szanowni Powstańcy!
Mamy skarb, którego Wy nie mieliście w młodości. Tym skarbem jest WOLNOŚĆ. Dziękujemy!
Uczniowie klasy 8a w ZSS nr 1 w Gdańsku
My, uczniowie grupy świetlicowej jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wolność. Dziś wiemy, że jest to wartość nieograniczona jak skrzydła dla ptaków. Powstańcy! Dzięki Waszej walce i obronie, dziś my jesteśmy ptakami, wolnymi dziećmi, które mogą żyć w wolnej Polsce. Patrzymy przez okno i widzimy piękny jesienny krajobraz, a nie krajobraz wojny, ognia, kurzu i śmierci. Kłaniamy się z wdzięcznością i w pokłonach.
Dumni z Powstańców 1944 r. oddajemy hołd poległym za Ojczyznę i żyjącym, dzięki którym odrodziła się wolna i niepodległa Polska.
Klasa 6c dziękuje Powstańcom za walkę za naszą Ojczyznę, za trud i poświęcenie, dziękujemy za wartości, które przekazują nam Powstańcy :)
Dziękujemy bohaterom naszej historii za poświecenie i włączamy historię w naszej szkole:)
Dla kochanych Powstańców!
Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego
Nigdy o was nie zapomnimy
♥️♥️♥️♥️♥️♥️
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego
Dziękujemy, że tak dzielnie walczyliście za naszą ojczyznę. Dzięki Wam żyjemy w wolnym kraju. Życzymy Wam, Drodzy Powstańcy dużo zdrowia.
Bardzo Wam dziękujemy za to, że walczyliście za nas i naszą Ojczyznę. Byliście tacy młodzi, a wykazaliście się wielką odwagą. Wielu z Was tę nierówną walkę przypłaciło życiem. Pokazaliście nam, co to jest patriotyzm i miłość do Ojczyzny. To dzięki Wam my teraz żyjemy w wolnym kraju i możemy mówić po polsku. Wiedziemy spokojne, szczęśliwe życie.
Z wyrazami wielkiego szacunku -uczniowie klasy 4a.
Drodzy Powstańcy!
Pragniemy Wam podziękować za ogromne poświęcenie podczas walk w Powstaniu Warszawskim 1944 r. Jesteście dla Nas wzorem do naśladowania. Cieszymy się, że żyjemy w wolnej Polsce i możemy ją poznawać. Życzymy Wam zdrowia oraz spokoju i radości z każdego dnia życia.
CHWAŁA BOHATEROM !!!
Klasa 8a.
"Pamiętaj: nie wolno Ci zwątpić
w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł.
Pamiętaj, że na ciebie patrzy
ogromny i zdumiony świat"(...)
Stanisław Marczak "Dziennikarz"
Drodzy Powstańcy,
Dziękujemy za to, że nie zwątpiliście.
Wdzięczna społeczność Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.
Dziękujemy za wszystko 💝💝💓
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 10 w Puławach, chcąc podziękować i zachować pamięć o powstańcach wyrecytowały wiersz Stanisława Marczaka-Oborskiego pt. „Do Powstańca”.
Dziękujemy. Pamiętamy !
Dzięki Wam uczę się w wolnej Polsce.
Klasa 1 dziękuje Powstańcom
Kochani Powstańcy!
Bardzo Wam dziękujemy za to, że walczyliście za nas i naszą Ojczyznę. Byliście tacy młodzi, a wykazaliście się wielką odwagą. Wielu z Was tę nierówną walkę przypłaciło życiem. Pokazaliście nam, co to jest patriotyzm i miłość do Ojczyzny. To dzięki Wam my teraz żyjemy w wolnym kraju i możemy mówić po polsku. Wiedziemy spokojne, szczęśliwe życie.
Z wyrazami wielkiego szacunku uczniowie klasy 4a.
Drogi Powstańcu,
Mam na imię Julia, mam 17 lat i uczęszczam do technikum. Chciałam wyrazić moją ogromną wdzięczność za wszystko, co zrobiłeś dla Polski. Dzięki Twojej odwadze i poświęceniu dziś mogę żyć w wolnym kraju, ucząc się, rozwijając i realizując swoje marzenia.
Twoja walka o wolność Ojczyzny jest dla mnie prawdziwą inspiracją. Nie wyobrażam sobie, jakie trudności musiałeś przejść, ale wiem, że to dzięki takim osobom jak Ty nasz kraj istnieje w takiej formie, jaką znamy. Wasze bohaterstwo jest wielką lekcją, którą my, młodzi ludzie, musimy pielęgnować i pamiętać.
Jestem pełna podziwu dla Twojej odwagi i determinacji. Dziękuję za to, co zrobiłeś dla mnie i mojego pokolenia. Życzę Ci dużo zdrowia, spokoju i radości na co dzień.
Z wyrazami wdzięczności i szacunku,
Julia
Drogi Powstańcu,
Mam na imię Julia, mam 17 lat i uczęszczam do technikum. Chciałam wyrazić moją ogromną wdzięczność za wszystko, co zrobi...
Klasa 5, reprezentując wszystkich uczniów naszej szkoły, składa wyrazy uznania i dziękuje za życie w wolnej Polsce.
Nasza klasa pamięta o Was, o Waszym poświęceniu, odwadze oraz patriotyzmie. Dzięki Wam żyjemy w niepodległej Polsce.
Drodzy Powstańcy
W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 10
w Pruszkowie pragniemy podziękować WAM za waszą bohaterską walkę i miłość do Ojczyzny. Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy!!!
Uczniowie SP nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie
Na zawsze w naszych sercach i pamięci!
Drodzy Powstańcy!
Dzięki Wam wolną Polskę mamy!
Wasza walka nie poszła na marne,
Choć Wasze losy nie były barwne.
Chociaż powstanie klęską się skończyło,
To walczyliście by nam dobrze było.
Swoje życie byliście gotowi oddać,
Wiedzieliście, że nie można się poddać.
Za wszystko co tylko zrobiliście,
Podziękować nam teraz przyjdzie.
Dziękujemy Wam bardzo za to,
Co się miało stać, to się stało.
DZIĘKUJEMY, ŻE MOŻEMY ŻYĆ W WOLNEJ POLSCE!!! WYCHOWANKOWIE Z NMOW ŁAŃCUT
Dziękujemy za Wasze Bohaterstwo, gdyby nie Wy nie było by wolnej Polski. Cześć i chwała Bohaterom
Dziękujemy Wam, Drodzy Powstańcy
Za Poświęcenie,
Za Odwagę,
Za Walkę,
Za przelaną Krew,
Za Śmierć w imię Ojczyzny,
Za Patriotyzm,
Za Cierpienie.
To dzięki Wam możemy żyć w wolnej Polsce bez lęku o życie naszych rodzin, uczyć się w szkołach bez propagandy, mówić w języku polskim, nie bać się naszej narodowości i bez widma kary uczyć się historii naszego kraju.
Jesteście Bohaterami!
Uczennice klasy VII przeczytały opowiadanie poświęcone Powstańcom Warszawskim, swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy IV b.
Dziękuje wszystkim powstańcom za wolną Polskę. Miałem zaszczyt Państwa spotkać oraz wystąpić dla Państwa. Ten dzień był dla mnie bardzo ważny. Nie mogłem się doczekać tego dnia. Mam nadzieję, że występ się podobał. Życzę dużo zdrowia, uśmiechu i mam nadzieje, że spotkamy się za rok. Pozdrawiam Jakub Dworak
Józef Szczepański "Ziutek" w ostatnim utworze
z 29 sierpnia 1944 roku napisał : (....) z naszej mogiły
Nowa się Polska - zwycięska - narodzi (...).
Dziękujemy Wam !!!
Uczniowie kl 7