„Trzeba było to wszystko przeżyć, aby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić”.
Drodzy Powstańcy,
1 sierpnia 1944 roku nie wiedzieliście, czy wrócicie do domu, czy jeszcze kiedyś będziecie mogli zasiąść w szkolnych ławkach i spotkać się z przyjaciółmi. Dziś, 78 lat później, my uczniowie klas 5 i 8, dzięki Wam możemy żyć i uczyć się w wolnym kraju. Dziękujemy za 63 dni walki, niezłomną postawę, poświęcenie i odwagę. Pokazaliście, że wartości, w obronie których walczyliście są trwałe i nie jest ich w stanie zniszczyć żaden terror. Wasz wybór jest naszym Dziedzictwem.
Chwała Bohaterom!
Uczniowie klasy 5c i 8h Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie wraz z wychowawczyniami
„Trzeba było to wszystko przeżyć, aby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić”.
Do Pana Pułkownika Kazimierza Klimczaka, ps. „Szron”
Szanowny Panie Kazimierzu,
Mam na imię Wiktor, jestem uczniem klasy VI i pochodzę z Mielca.
Chciałem podzielić się z Panem ważną, osobistą historią, której przez przypadek stał się Pan częścią.
W zeszłym roku zmarł mój ukochany pradziadek, Stanisław. Był moim bohaterem, zasłużonym żołnierzem i działaczem społecznym.
Nie mogłem się pogodzić, że już nigdy nie usłyszę opowieści pradziadzia z czasów wojny. Pewnego dnia mama przeczytała mi Pana wspomnienia z „Archiwum historii mówionej”.
Jakbym słuchał relacji z frontu mojego Pradziadka. Dzięki Panu mój pradziadziuś powrócił na chwilę.
Bardzo mi go Pan przypomina.
Obaj jesteście dla mnie wojownikami, dla których dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna” była drogowskazem w życiu, walce i służbie.
Dziękuję Wam za Polskę!
Z wyrazami ogromnego szacunku i życzeniami dobrego zdrowia
Wiktor Cyrybał
Do Pana Pułkownika Kazimierza Klimczaka, ps. „Szron”
Szanowny Panie Kazimierzu,
Mam na imię Wiktor, jestem uczniem klasy VI...
Szanowni Powstańcy Warszawscy,
Chcielibyśmy skorzystać z tej okazji, aby wyrazić nasze głębokie podziękowania za Waszą odwagę, poświęcenie i nieustępliwość podczas Powstania Warszawskiego. Wasza bohaterska walka o wolność i godność narodu polskiego stanowi wzór odwagi i patriotyzmu, który zawsze będzie inspiracją dla następnych pokoleń.
Wasza determinacja w obliczu ogromnych trudności, głodu i niebezpieczeństwa była niezwykła. Mimo braku sprzętu, wsparcia i przewagi wroga nie poddawaliście się przez długie 63 dni .
Dziś, kiedy patrzymy wstecz na to bohaterskie wydarzenie, chcemy pamiętać i oddajemy hołd Waszej walce, gdyż wiemy , że Wasze ofiary i poświęcenie pomogły kształtować naszą współczesną Polskę.
Niech Wasza odwaga i determinacja zawsze pozostanie źródłem inspiracji dla nas wszystkich. Dziękujemy za Waszą służbę i za to, że staliście się symbolem niezłomności polskiego ducha.
Z szacunkiem i wdzięcznością,
Szymon i Patryk
Szanowni Powstańcy Warszawscy,
Chcielibyśmy skorzystać z tej okazji, aby wyrazić nasze głębokie podziękowania za Waszą odwagę, poświęcenie i nie...
0
Chwała Bohaterom Polski: Nasze Słowa Uznania i Wdzięczności dla Powstańców Warszawskich
Koncert pt. "Dumni z powstańców" odbędzie się w kościele parafialnym w Rącznej, 20 października 2024 r., o godz. 9.30. Chór Szkoły Podstawowej w Rącznej wraz z absolwentami oraz Gminną Orkiestrą Dętą z Liszek wykona piosenki powstańcze wspominając wielki zryw z 1944 r. i oddając hołd bohaterom powstania warszawskiego. Zabrzmią min. utwory: "Deszcz jesienny", "Pałacyk Michla", "Serce w plecaku", "Hej, chłopcy, bagnet na broń!" czy "Warszawskie dzieci". Nie zabraknie też piosenki pt. "Niebo złote Ci otworzę", do której tekst napisał Krzysztof Kamil Baczyński. Zapraszamy!
Koncert patriotyczny "Dumni z powstańców"
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji BS1s. w Sierakowicach, 29.10.2024, ustawili się na boisku szkolnym w kształt serca, trzymając w wyciągniętych rękach białe i czerwone kartki, tworząc w ten sposób żywe, bijące wdzięcznością serce. To nasz przekaz, ślad i wyraz hołdu: pamiętamy o Waszym poświęceniu. Jesteście w naszych sercach. 🤍❤️
Żywe serce dla Powstańców warszawskich
Dziękujemy wszystkim powstańcom! Chwała i cześć Bohaterom.
Dziękujemy że walczyliście o wolną Polskę.
Dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie.
Dzięki Wam możemy żyć w wolnym kraju.
Żabki,Biedronki oraz Pszczółki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Gardnie - Pamiętają !!!!
Przedszkolaki dla Powstańców
Drodzy Powstańcy!
Dziękujemy za obronę naszego kraju,
dziękujemy, że walczyliście o wolną Polskę.
Dzień dobry
Drogi Powstańcu, nazywam się Zuzia .
Mam 10 lat i chodzę do 4 klasy Szkoły Podstawowe w Bystrzycy. W tym roku zaczęłam uczyć się historii i na lekcjach oglądałam film o Powstaniu Warszawskim. Byłam bardzo zdziwiona, że dzieci w moim wieku zamiast zabawy, uczestniczyły w walce. Jestem pełna podziwu Waszej odwagi i wytrwałości. Dzięki Waszemu poświęceniu i narażeniu życia, mogę dzisiaj wraz z moimi koleżankami i kolegami żyć w wolnej Polsce. Z okazji 78 rocznicy Powstania Warszawskiego chciałabym życzyć Wam drodzy Powstańcy dużo zdrowia i pomyślności
Zuzia uczennica kl. 4b
Dzień dobry
Drogi Powstańcu, nazywam się Zuzia .
Mam 10 lat i chodzę do 4 klasy Szkoły Podstawowe w Bystrzycy. W tym roku zaczęłam uczyć s...
Kochani Powstańcy, pamiętamy o Waszym bohaterstwie
Dziękujemy!
Wiktoria Lisowska
Jako warszawiacy jesteśmy wdzięczni Powstańcom Warszawskim za ich heroiczna, godną postawę będąca dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania.
Jako Ferajna staramy się by piosenki, które napisali i śpiewali nie zostały zapomniane i służyły kolejnym pokoleniom za żywe świadectwo historii i patriotycznej postawy.
Jako ludzie jesteśmy zaszczyceni i dumni że możemy ich wielokrotnie spotykać, słuchać ich opowieści i występować dla nich.
Ferajna z Hoovera dla Powstańców
Dziękujemy za lekcję historii. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Uczy nas patriotyzmu. Chwała Bohaterom, wszystkim uczestnikom tego wydarzenia!!!
Społeczność Szkoły Podstawowej w Półwiesku Małym
,,...z łzą w oku, przy triumfalnych dźwiękach.
Chcę Nam życzyć patriotycznych mieszkańców,
takich jak za czasów warszawskich powstańców,
Pięknych pieśni mówiących o Naszej historii,
Pełnych alegorii.
Dobrych rządzących, dla tych na Twoich terenach trwających,
Oraz wolności, bo to dzięki niej często u nas uśmiech gości."
Dziękujemy za to, że walczyliście o naszą wolność i niepodległość. Wasze heroiczne czyny pozostaną zawsze w naszej pamięci i sercach.
Dziekujemy, że w tych trudnych dniach nie poddaliście się i walczyliście nie tylko za siebie, ale też za nas. Dzięki Wam żyjemy w wolnym kraju, gdzie możemy spełniać swoje marzenia i realizować pasje. Daliście nam przykład, że dla rzeczy najważniejszych warto poświecić się bez reszty. Dziekujemy!
Z całego serca chciałabym wam bardzo podziękować za to ile da nas zrobiliście . Za wasze ogromne poświęcenie dla ojczyzny , bo pomimo tego że część z was miała swoje rodziny to i tak szliście walczyć . Za tą wielką odwagę którą pokazaliście poprzez pójście na powstanie pomimo wielu zagrożeń takich jak rana od strzałów czy nawet śmierć . Za to że nigdy się nie poddaliście i broniliście dzielnie naszej Ojczyzny do końca . Trudno wyobrazić sobie jak straszne rzeczy przeżywaliście w tamtym okresie .Ale to właśnie dzięki wam żyjemy w wolnej Polsce . To właśnie dzięki waszemu poświęceniu możemy w końcu poczuć się bezpiecznie . Możemy w końcu pochodzić w ciszy po parku bez żadnych hałasów , bomb czy strzałów . Nie musimy chować się w piwnicach by przypadkiem budynek nie zawalił się od bomby i nas przygniótł na śmierć . Możemy teraz swobodnie podróżować po naszym kraju i zwiedzać zakątki Polski. To wszystko to tylko wasza zasługa .
Dziękuje Wam za to z całego serca Amelia
Z całego serca chciałabym wam bardzo podziękować za to ile da nas zrobiliście . Za wasze ogromne poświęcenie dla ojczyzny , bo pomimo tego że część z...
Drodzy Bohaterowie Powstania Warszawskiego,
z głębokim szacunkiem dziękujemy za Waszą odwagę, poświęcenie i miłość do Ojczyzny.
Dzięki Wam możemy dziś żyć w wolnej Polsce.
Pamiętamy o Was i Waszym bohaterstwie – jesteście dla nas wzorem patriotyzmu i siły ducha.
Z wdzięcznością i pamięcią,
społeczność Szkoły Podstawowej w Rudnikach Wielkopolskich
Cześć i chwała Bohaterom!
Drodzy Powstańcy,
nasze młode serca nie znają rzeczywistości wojennej, niewoli, głodu, zimna i niepewności. Znają za to bezpieczeństwo, wolność poglądów, możliwość wszechstronnej edukacji i rozwoju. To dzięki Wam możemy żyć w wolnym kraju, cieszyć się tą wolnością, planować swoją przyszłość. Pragniemy podziękować za Waszą odwagę i niezłomność. Dzięki Wam jesteśmy tu i teraz - wolni, o otwartych sercach na świat.
Młodzież ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich
Szacunek, pamięć i wdzięczność dla Waszych ofiar i poświęcenia w obronie wolności i godności narodu polskiego. Niech Wasza walka zawsze będzie wzorem dla nas wszystkich. Dziękujemy za wolność naszą i Waszą!
Dziękujemy za wolność! Dziękujemy za waleczność! Dziękujemy za bohaterstwo!
Takie podziękowania słychać było z ust najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A.Szklarskiego w Mysłowicach.
Dziękujemy za wolność! Dziękujemy za waleczność! Dziękujemy za bohaterstwo!
Takie podziękowania słychać było z ust najmłodszych uczniów Szkoły...
1
Uczniowie klas I-III dziękują!
Szanowni Powstańcy Warszawscy,
Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za Waszą odwagę, poświęcenie i niezłomność podczas Powstania Warszawskiego. Wasza walka o wolność i godność naszej ojczyzny jest niezatartym wzorem patriotyzmu. Dzięki Wam Polska jest teraz krajem suwerennym i niepodległym.
Wasze heroiczne działania zainspirowały pokolenia i będą na zawsze przypominać nam o sile narodu w obliczu trudności. Niezależnie od tego, jak długo minęło od tamtych dni, Wasza pamięć i dziedzictwo pozostaną nieśmiertelne.
Dziękujemy za Waszą nieocenioną służbę Polsce. Będziemy pamiętać i szanować Waszą bohaterską walkę, która położyła fundamenty naszej wolności.
Szanowni Powstańcy Warszawscy,
Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za Waszą odwagę, poświęcenie i niezłomność podczas Powstani...
Szanowni Powstańcy Warszawscy,
80 lat temu wykazaliście się ogromną odwagą i poświęceniem w czasie walki o wolność naszej Ojczyzny. Wasza niezłomna postawa była, jest i zawsze będzie inspiracją i prawdziwą lekcją patriotyzmu. Życzymy Wam wszystkim i każdemu z osobna dużo siły, zdrowia i radości w każdym dniu.
Dziękujemy!
Klasa 3A, II LO im. Stefana Batorego w Warszawie
Szanowni Bohaterowie Powstania Warszawskiego,
Z okazji tego wyjątkowego święta, pragniemy skierować do Was najszczersze życzenia. Wasza niezłomność, odwaga i wytrwałość w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny zasługują na najwyższą wdzięczność i szacunek.
Wasz heroizm jest inspiracją nie tylko dla naszego narodu, ale dla całego świata. Dzięki Wam, dzisiaj możemy cieszyć się wolnością i niepodległością, którą wywalczyliście z tak wielkim poświęceniem.
Niech duma z Waszych osiągnięć będzie zawsze motywacją do działania dla dobra naszego kraju. Niech Wasza historia pozostanie zawsze żywa i będzie doceniana przez kolejne pokolenia.
Składamy serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
Niech los będzie Wam łaskawy, a każdy kolejny dzień niech przynosi radość i satysfakcję z faktu, że byliście niezwykłą częścią wielkiej historii Polski.
Z głębokim szacunkiem i uznaniem,
Julia i Szymon oraz cała klasa IVe
Szanowni Bohaterowie Powstania Warszawskiego,
Z okazji tego wyjątkowego święta, pragniemy skierować do Was najszczersze życzenia. Wasza niezłomn...
Pamiętamy.
Można być na emigracji fizycznie ale w sercu zostajesz na cale życie polakiem.
Pamiętamy o was ,byliście i jesteście przykładem dla nas i naszych dzieci.
Pozdrawiamy
Maciej ,Maria i Sophie
Kochani Powstańcy,
dziękujemy za możliwość życia w wolnej Polsce. Doceniamy Wasze zaangażowanie, działalność w czasie powstania i poświęcenie w trosce o lepsze jutro dla nas i dla przyszłych pokoleń.
Jesteście naszym wzorem do naśladowania.
Kochamy Was i życzymy dużo zdrowia, szczęścia, miłości.
Nigdy o Was nie zapomnimy.
Pozdrawiamy,
dziewczyny z klasy 8a, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie
Drodzy Powstańcy! Dziękuję za waszą odwagę, poświęcenie i walkę. Pamiętam o Was! Piotr Kurzyna z kl. IVb Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach
Podziękowania Piotr Kurzyna kl. IVb SP Przyłęki
Dziękujemy za odwagę i walkę o Polskę, za to że możemy żyċ i mieszkać w wolnej Ojczyźnie.
~Madzia ~Wiktoria
Dla Powstańców Warszawskich
Pełni wdzięczności i podziwu chcemy serdecznie podziękować za heroiczną walkę, męstwo, siłę i odwagę w walce o Wolną Polskę.
DZIĘKUJEMY I PAMIETAMY,
Uczniowie PSP Polany.
Drogi Powstancu!
Z całego serca dziękuję za to, że walczyłeś o naszą Ojczyznę i o nasze lepsze jutro. To, że dziś ja i moi rodzice żyjemy w wolnej Polsce jest Twoją zasługą oraz innych równie odważnych i oddanych ludzi.
Dziękuję za zachowaną zimną krew oraz ogromne poświęcenie.
Życzę Ci radości, pomyślności, uśmiechu w każdy dzień, ale przede wszystkim zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze.
Pamiętamy i nigdy nie zapomnimy!
W ramach wdzięczności razem z moją siostrą Amelia przygotowaliśmy dla Ciebie piosenkę.
Pozdrawiamy cie serdecznie
Filip I Amelia Nowak
Dziękujemy za Wasze Bohaterstwo, gdyby nie Wy nie było by wolnej Polski. Cześć i chwała Bohaterom
Życzenia dla Powstańców od Elizy Marczak z kl. IV
Dziękujemy Wam za odwagę, męstwo i determinację! Pamiętamy o Was!
Dziękujemy Wam za odwagę!
DZIEKUJEMY ZA OFIARNĄ I ODWAŻNĄ SŁUŻBĘ , ZA MĘSTWO.
ZA TO, ŻE DZIŚ MOŻEMY ŻYĆ W WOLNEJ POLSCE.
DZIĘKI WAM ISTNIEJEMY.
Spotkanie z Panem Śp. Jerzym Mindziukiewiczem, ps. ,,Jur".
Drogi Powstańcu!
Bardzo Ci dziękuję, że odważnie walczyłeś za nasz Kraj i wolność każdego obywatela. Dzięki Tobie żyję w wolnej Polsce. Życzę wszystkiego najlepszego i jeszcze raz dziękuję za poświęcenie i odwagę.
Pozdrawiam
Franciszek Dacz 1TI ZSA
Pozdrowienia dla Powstańca
Dziękuje osobą, które walczyły za nasz kraj. Dzięki wam mogę żyć w wolnym kraju.
"Elegia o... [chłopcu polski]"